BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 2393340
*
nr 239 3340
Ljusstakar
1 par, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake röd rubin
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:25
-
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
*
Ljusstakar
nr 239 3340
Ljusstakar
1 par, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake röd rubin
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:25 -
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17